Nuo 2009 m. spalio 1 d. Europos Sąjungos/ Europos Ekonominės Erdvės piliečiams nebereikia kreiptis dėl gyvenimo leidimo Norvegijoje. Užtenka atvykus į šalį užsiregistruoti. Naujoji registracijos sistema pakeičia galiojusius ES/EEE piliečių gyvenimo leidimus. Kol kas ši sistema yra laikina, ji nuolatinai įsigalios kartu su naujuoju Užsieniečių įstatymu.
Registracijos sistema yra visiškai naujas darbo imigracijos reguliavimo būdas. EEE piliečiams (išskyrus Rumunijos ir Bulgarijos piliečius) nebereikalingas leidimas gyventi ir dirbti Norvegijoje, jiems reikia tik užsiregistruoti Norvegijoje.
Registruotis galima policijoje arba paslaugų centre užsienio darbuotojams.
Užsiregistruoti gali EEE/ES piliečiai, kurie yra darbuotojai, verslininkai, studentai, paslaugų tiekėjai, EEE piliečių darbuotojų šeimos nariai, asmenys, turintys pakankamai lėšų gyventi Norvegijoje. Užsiregistravę Norvegijoje asmenys gauna registracijos liudijimą (Registreringsbevis).
Registracija galioja neribotą laiką, jos nereikia atnaujinti. Šiuo metu galiojantį gyvenimo leidimą turintiems EEE/ES piliečiams reigstruotis nereikia iki jų gyvenimo leidimo galiojimo pabaigos.
Daugiau informacijos rasite UDI (Imigracijos direktoratas) interneto svetainėje adresu
www.udi.no.